Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów

Prawidłowe ewidencjonowanie przychodów i rozchodów jest jednym z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Błędy w tego typu dokumentacji mogą zostać z łatwością wychwycone podczas rutynowej kontroli przez uprawniony organ. Wówczas przedsiębiorca musi liczyć się z ryzykiem zapłaty dość wysokiej kary. Oczywiście nie zwalnia to jednak z obowiązku prowadzenia tego typu dokumentacji czy też naniesienia wymaganych korekt błędnych zapisów. Jeżeli zatem sprawy księgowe nie są Twoją mocną stroną, zdaj się w tej kwestii na nasze biuro rachunkowe

Księga przychodów i rozchodów – dla kogo?

Obowiązek prowadzenia księgi przychodów i rozchodów dotyczy m. in. osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz działających w formie spółek osobowych – spółki jawne, spółki cywilne. Limitem dla obowiązku przejścia z książki przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe ( handlowe ) jest obrót – 2 000 000 Euro. Do tej kwoty obrotu wymienione podmioty mogą korzystać z księgi przychodów i rozchodów – czyli uproszczonej formy rozliczeń względem pełnej księgowości.

Mimo, że KPiR jest uznawana za uproszczoną formę prowadzenia księgowości, nie zwalnia to z obowiązku prowadzenia tej dokumentacji w sposób zgodny z przepisami. Co więcej, prawidłowo prowadzona księga przychodów i rozchodów da Ci możliwość realnej kontroli przepływu finansowego w Twojej firmie. Dzięki temu z łatwością wprowadzisz wszelkie niezbędne modyfikacje w działaniu firmy oraz wygenerujesz oszczędności tam, gdzie okaże się to możliwe. Księga obejmuje bowiem swoim zakresem zakup, sprzedaż, a także koszty prowadzenia działalności gospodarczej – tu szczególnie wynagrodzenia, najem lokali, zużycie materiałów.

Księga przychodów i rozchodów – zakres usług

Sądzisz, że podołasz samodzielnie prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów? Zapewne masz rację – z czasem opanujesz zasady, poznasz prawo podatkowe oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę. 

Czy jednak taka opcja jest dla Ciebie opłacalna i właśnie po to zakładasz firmę? Czas, który poświęcisz na naukę zagadnień księgowych, możesz przeznaczyć na rozwój Twojej firmy, zdobywanie nowych klientów, negocjowanie kontraktów, udział w konferencjach biznesowych czy wreszcie na zasłużony odpoczynek.

Czym konkretnie zajmiemy się w Twoim imieniu?

  • Bieżącym wprowadzaniem zapisów do księgi przychodów i rozchodów
  • Ewidencją środków trwałych oraz wyposażenia Twojej firmy
  • Obliczymy za Ciebie wszelkie niezbędne zaliczki podatkowe – to także forma kontroli finansów w Twojej firmie
  • Zajmiemy się kompleksowo rejestrem VAT, jeżeli jesteś tzw. vatowcem
  • Rozliczmy za Ciebie PIT, a także przekażemy pełną dokumentację do właściwego urzędu skarbowego. W razie wątpliwości, to my będziemy reprezentować Twoje interesy przed urzędem
  • Sporządzimy wszelkie sprawozdania do GUSu
  • Będziemy na bieżąco weryfikować opłacalność wybranej przez Ciebie formy rozliczania się z urzędem skarbowym. Damy Ci znać, kiedy i dlaczego warto rozważyć zmianę w tym zakresie
  • Otrzymasz od nas szczegółowe sprawozdanie na temat wyników finansowych Twojej firmy

Jeżeli tylko zechcesz ( a zapewne tak ) udzielimy Ci dostępu online do Twoich danych finansowych, dokumentów, panelu zarządzania firmą – będziesz mógł o każdej porze zajrzeć w swoje wyniki, sprawdzić dokumenty… i nasze księgowanie. Wszystko to w ramach bezpiecznej i szyfrowanej platformy.

Jak zatem widzisz, współpraca z nami daje Ci pakiet konkretnych korzyści. Nie musisz już przejmować się korespondencją z urzędu skarbowego, ponieważ to my w ramach prowadzenia Twojej księgi przychodów i rozchodów będziemy kontaktować się z właściwymi organami oraz udzielać niezbędnych wyjaśnień. Doświadczenie w zakresie takich kontaktów pozwala nam zaoferować usługi na wysokim poziomie, co w praktyce oznacza uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji. Oszczędzisz także czas – nie musisz osobiście stawiać się w urzędzie czy próbować dodzwonić się na infolinię, aby uzyskać wyjaśnienia odnośnie otrzymanego pisma. To my udzielimy ci wszelkich wyjaśnień oraz podpowiemy, co w danej sytuacji należy zrobić.

WAŻNE:
WSZYSCY NASI KSIĘGOWI POSIADAJĄ CERTYFIKATY
STOWARZYSZENIA KSIĘGOWYCH W POLSCE.

Księga przychodów i rozchodów – koszty prowadzenia

W każdym przypadku dokonujemy indywidualnej wyceny naszych usług. Dlaczego? Ponieważ nie bez znaczenia jest wielkość Twojej firmy oraz zakres jej działalności. Im prężniej działasz, tym więcej dokumentacji generujesz, a ta musi zostać przez nas wnikliwe przeanalizowana. To z kolei przekłada się na ilość godzin, jaką pracownicy naszego biura przeznaczą na obsługę Twojej księgi przychodów i rozchodów. Każdy dokument ewidencjonujemy z zachowaniem najwyższej staranności tak, aby w razie kontroli zapisy w księdze były oczywiste i nie budziły wątpliwości interpretacyjnych.

Możesz także dowolnie rozszerzyć albo zawęzić zakres współpracy z biurem rachunkowym.