WPROWADZENIE NA RYNEK

Planujesz założyć własną firmę? Masz już pomysł na biznes, ale przeraża Cię ogrom formalności? Obawiasz się, że coś przeoczysz i będzie Cię to sporo kosztować? W takim razie skorzystaj z naszej oferty i zdaj się na nas w kwestii zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki z o.o. Oszczędzisz nie tylko czas, ale także i pieniądze. 

 

JEDNOOSOBOWA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami, zajmiemy się procesem zakładania Twojej jednoosobowej działalności gospodarczej od A do Z. Od czego zaczynamy? Oczywiście od wypełnienia wniosku, który następnie przesyłamy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek można złożyć w wersji papierowej w urzędzie miasta lub  urzędzie gminy- albo za pomocą formularza online. Po upływie 7 dni od dnia przesłania wniosku, otrzymasz numer REGON. Wpis do CEIDG nie podlega żadnym opłatom.

We wniosku należy podać podstawowe dane dotyczące przedsiębiorcy oraz miejsca prowadzenia działalności. Co jednak jest szczególnie istotnym elementem wniosku? Oczywiście wybór formy opodatkowania. Pomożemy Ci już na Tym etapie wybrać jak najbardziej korzystne rozwiązanie dla Twojego biznesu oraz przygotujemy stosowne dokumenty, np. druk VAT-R. Te informacje zostaną zostaną przez nas przekazane do właściwego urzędu skarbowego. 

Kolejnym etapem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, aby potwierdzić objęcie przedsiębiorcy wymaganymi ubezpieczeniami: rentowym, emerytalnym oraz zdrowotnym – zgłosimy Twoją firmę jako płatnika składek ZUS

Czego jeszcze potrzebujesz, aby móc prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą? Numeru konta bankowego. Możesz wykorzystać swój prywatny numer konta albo założyć tzw. konto firmowe. Przy wyborze konkretnej oferty warto zwrócić uwagę na opłaty oraz dodatkowe korzyści.

REJESTRACJA SPÓŁKI Z O.O.

Ta forma prowadzenia działalności gospodarczej jest atrakcyjna z wielu powodów, wśród których wymienić można m.in. niską stawkę opodatkowania dochodów ( obecnie 9% przy obrotach poniżej 2 000 000 Euro ), możliwość uniknięcia składek ZUS czy wreszcie bezpieczeństwo majątku prywatnego. Utworzenie spółki z o.o. jest również dostępne dla większości osób za sprawą stosunkowo niskiego kapitału zakładowego, jaki należy wnieść ( 5 000 zł ). To bardzo ułatwia biznesowy start.

Niemniej brak doświadczenia w biznesie często jest przyczyną opóźnień w procedurze rejestracji spółki z o.o., głównie z uwagi na błędy bądź braki w dokumentacji. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak – po prostu zleć naszym specjalistom przygotowanie dokumentów do rejestracji spółki z o.o.. Sporządzimy umowę spółki wraz z pełnym zakresem niezbędnych załączników, którą będziesz mógł podpisać cyfrowo. Następnie sporządzimy wniosek o rejestrację spółki online który zostanie złożony do Krajowego Rejestru Sądowego. Zyskasz dzięki temu pewność, że dokumenty będą pozbawione błędów, a Twoje interesy odpowiednio chronione.

Ile trwa założenie spółki z o.o. z naszą pomocą ? Dokumenty do rejestracji spółki z o.o. przygotowujemy nawet w tym samym dniu, w którym otrzymamy od Ciebie komplet informacji. Po ich przygotowaniu i podpisaniu przez Ciebie i wspólników elektronicznie, dokumenty składane są do właściwego Krajowego Rejestru Sądowego. Od tego momentu trwa rejestracja spółki, która wg. naszych doświadczeń trwa od 1 do 3 dni. I już! Spółka jest gotowa do działania! 

Czym konkretnie zajmiemy się w Twoim imieniu? Przede wszystkim z nami możesz założyć spółkę z o.o. całkowicie zdalnie i bez udziału notariusza. Wystarczy, że Ty i Twój wspólnik – lub wspólnicy – posiadacie Profil Zaufany który umożliwia podpisywanie dokumentów elektronicznie. Wszelkie dokumenty wymagane do rejestracji spółki wraz z samym wnioskiem przygotujemy za Ciebie.

Ile kosztuje założenie spółki z o.o. ? Stałym kosztem rejestracji jest opłata sądowa pobierana przez Sąd oraz opłata za publikację informacji o rejestracji podmiotu – łącznie jest to kwota 350,00zł, pobierana w trakcie składania wniosku o rejestrację spółki z o.o., koszt ten trzeba opłacić online za pośrednictwem strony KRS. 

Nasze usługi przygotowania do rejestracji spółki i kompleksowej pomocy w tym zakresie są bezpłatne

– o ile zdecydujesz się na prowadzenie rachunkowości swojej spółki w naszym biurze rachunkowym.

 

Co jeszcze oferujemy? 

  • Pomożemy Ci w wyborze odpowiednich dla Twojego biznesu kodów PKD, oszacujemy kapitał zakładowy (nie zawsze optymalnym wyborem będzie 5000 zł), a także doradzimy w kwestii organów oraz reprezentacji spółki z o.o.
  • Doradzimy w kwestii adresu Twojej spółki – być może warto tu rozważyć biuro wirtualne?
  • Przygotujemy umowę spółki z o.o.
  • Sporządzimy wszelkie prawnie wymagane wnioski rejestrowe wraz z załącznikami.
  • Zarejestrujemy Twoją spółkę w KRS
  • Przygotujemy politykę rachunkowości
  • Stworzymy plan kont.

Czy to już wszystko? Zdecydowanie nie. Już po założeniu spółki z o.o. konieczne będzie założenie rachunku bankowegoSpółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym podmiotem prawnym, dlatego konieczne jest założenie nowego konta – nie możesz tu wykorzystać prywatnego numeru konta. W dalszej kolejności konieczne jest dopełnienie formalności przed urzędem skarbowym oraz ZUSem. Tym również możemy zająć się w Twoim imieniu.

W czym jeszcze pomoże Ci biuro rachunkowe?

Chcesz skupić się tylko i wyłącznie na prowadzeniu i rozwijaniu Twojego biznesu? W takim razie skorzystaj z naszych dodatkowych usług dla przedsiębiorców. Podczas gdy Ty będziesz zdobywać nowych klientów i dbać o prawidłowy przebieg transakcji, my zajmiemy się kompleksowo:

  • prowadzeniem księgowości w wymaganej dla Twojego biznesu formie np. księgi rachunkowe, ryczałtu
  • rozliczeniami kadrowo – płacowymi, gdy zdecydujesz się zatrudnić pracowników
  • rozliczeniem projektu unijnego, PITu oraz opłat środowiskowych.

Dlaczego w ogóle warto korzystać z usług biura rachunkowego? Ponieważ wszelkie uchybienia czy zaległości podatkowe mają zazwyczaj daleko idące konsekwencje finansowe dla przedsiębiorcy. Z kolei problemy kadrowo – płacowe często prowadzą do przestojów, a nawet czasowego zawieszenia działalności. To z kolei nie pozostaje bez wpływu na kondycję finansową Twojej firmy.

Koszty współpracy z biurem rachunkowym

Koszty współpracy z nami są uzależnione od tego, jaki zakres usług Cię interesuje. Możesz ograniczyć się wyłącznie do procedur związanych z rejestracją jednoosobowej działalności gospodarczej bądź spółki z o.o. albo zlecić nam kompleksową obsługę Twojego biznesu. W obu przypadkach gwarantujemy pełen profesjonalizm naszych usług.